AMD FirePro™ S7100X – pierwsza karta graficzna ze sprzętową wirtualizacją dla serwerów typu blade

Nowe rozwiązanie do wirtualizacji zapewniające możliwości stacji roboczych debiutuje w graficznym serwerze typu blade HPE ProLiant WS460c Gen.9

AMD FirePro S7100X sm

Firma AMD ogłosiła dziś wprowadzenie nowej karty graficznej MxGPU (Multiuser GPU) dla serwerów typu blade, czyli AMD FirePro™ S7100X. To pierwszy i jedyny w branży produkt ze sprzętową wirtualizacją zgodny ze standardem PCIe® SR-IOV (Single Root I/O Virtualization). Karta graficzna AMD FirePro S7100X to proste i bezpieczne rozwiązanie do stosowania w graficznej wirtualizacji, które zapewnia możliwości typowe dla stacji roboczych nawet 16 użytkownikom. Sprzęt ten zapewnia warunki praktycznie nie do odróżnienia względem stacjonarnych systemów komputerowych (desktop). Technologia AMD MxGPU pozwala optymalnie wykorzystać możliwości układu w zakresie wirtualizacji przy zachowaniu zgodności z SR-IOV, dzięki czemu możliwa jest łatwa integracja z istniejącymi ekosystemami nadzorującymi (hiperwizorami). AMD FirePro S7100X to najnowszy członek rodziny kart graficznych AMD przeznaczonych do wirtualizacji, który ponadto otrzymał kompaktową formę z TDP na poziomie tylko 100W, co czyni go idealnym dla wdrożeń w serwerach typu blade. Hewlett Packard Enterprise (HPE) to pierwsza firma, która wprowadziła do oferty serwer wyposażony w te najnowsze karty graficzne AMD, czyli HPE ProLiant WS460c Gen9.

Pierwsza w branży karta graficzna do sprzętowej wirtualizacji dla serwerów typu blade

Infrastruktura VDI (Virtual Desktop Infrastructure) oferuje szereg korzyści w połączeniu z bezpieczeństwem, dużymi możliwościami zarządzania, zdalnym dostępem, a przy tym pomaga obniżyć ogólne koszty posiadania (TCO). Użytkownicy potrzebujący karty graficznej do grafiki 3D i aplikacji obliczeniowych najlepiej zrozumieją, na czym polegają te korzyści za sprawą rozsądnego rozwiązania, jakim może być VDI. Konkurencyjne rozwiązania graficzne do wirtualizacji adaptują standardową architekturę karty graficznej do wirtualizacji poprzez oprogramowanie hiperwizorów, co wpływa negatywnie na wydajność.

Zamiast ponownie wykorzystać istniejące produkty dodając jedynie warstwę programową w celu spełnienia wymagań wirtualizacji, karty AMD MxGPU otrzymały całkowicie nowej klasy architekturę graficzną, która integruje funkcje wirtualizacji w układzie graficznym. Dzięki zgodności ze standardem wirtualizacyjnym PCIe, czyli specyfikacją SR-IOV, technologia AMD MxGPU nie obciąża dodatkowo hiperwizora własnościowym i złożonym kodem programowym. Zamiast tego wykorzystuje istniejącą już logikę zarządzania rozszerzeniami PCIe i w ten sposób zarządza wirtualizacją kart graficznych. Każda instancja takiej wirtualizacji jest wykrywana przez system operacyjny maszyny wirtualnej gościa jako w pełni funkcjonalne, natywne urządzenie, dzięki czemu można korzystać z certyfikowanych profesjonalnych aplikacji graficznych z praktycznie takimi samymi możliwościami, jakby to oprogramowanie działało na fizycznym sprzęcie użytkownika.

Zalety karty graficznej AMD FirePro S7100X

  • Przewidywalna wydajność – AMD FirePro S7100X obsługuje nawet 16 użytkowników poprzez szereg rozwiązań wirtualizacyjnych, w tym VMware, SOLIDWORKS, Siemens NX™ czy Solid Edge®. Karta ta umożliwia stosowanie kontrolowanych sprzętowo cykli dostępu, aby zapewnić przewidywalne QoS (quality of service). Deterministyczny QoS sprawia, że cały proces przechodzenia na nową infrastrukturę jest płynny od pilotażu począwszy, a na kompletnych wdrożeniach skończywszy. Ponadto technologia AMD MxGPU zapewnia wirtualizacji możliwości, jakie są niezwykle bliskie temu, co oferuje fizyczny komputer.
  • Większa prostota – technologia AMD MxGPU to jedyne w branży rozwiązanie do wirtualizacji kart graficznych, które oferuję pełną funkcjonalność karty każdej instancji wirtualnej. Dzięki temu możliwa jest obsługa API graficznych takich, jak DirectX® czy OpenGL®, albo API obliczeniowych jak OpenCL™, co z kolei sprawia, że aplikacje mogą być uruchamiane w warstwie wirtualnej przy zachowaniu tego samego kodu roboczego. Wykorzystanie natywnych sterowników AMD FirePro™ sprawia, że konfiguracja i zarządzanie jest prosta, w przeciwieństwie do własnościowego oprogramowania typowego dla konkurencyjnych rozwiązań. Ponadto nie potrzeba żadnych specjalnych profili, dzięki czemu administratorzy mogą elastycznie dodawać i usuwać maszyny wirtualne.
  • Większe bezpieczeństwo – jedną z kluczowych zalet VDI jest możliwość centralizacji i zabezpieczenia danych oraz zasobów. Technologia AMD MxGPU zachowuje integralność danych na wirtualizowanych systemach i działających w tych warunkach aplikacjach poprzez wykorzystanie sprzętowej izolacji pamięci, zamiast stosować programową warstwę wirtualizacji, jak w konkurencyjnych rozwiązaniach. W ten sposób jedna wirtualna maszyna nie ma możliwości uzyskać dostępu do danych innej maszyny wirtualnej.
  • Niezwykła opłacalność – AMD FirePro S7100X to pełna funkcjonalność karty graficznej, a przy tym optymalizacja wykorzystania zasobów przez użytkowników. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań na rynku technologia AMD MxGPU nie jest obwarowana żadnymi opłatami licencyjnymi.

„Karta graficzna AMD FirePro S7100X to znakomite uzupełnienie serii produktów z technologią AMD MxGPU, ponieważ stanowi jedyne rozwiązanie do sprzętowej wirtualizacji przygotowane specjalnie z myślą o serwerach typu blade. Jesteśmy dumni mogąc je wspólnie wprowadzić w ramach oferty HPE — powiedział Ogi Brkic, starszy dyrektor w dziale zarządzania produktami w Radeon Technologies Group w AMD — połączenie możliwości serwera HPE ProLiant WS460c Gen9 z kartą AMD FirePro S7100X jest dokładnie tym, o co klienci prosili w miarę jak musieli mierzyć się z wyzwaniami w zakresie wirtualizacji.”

„Współczesne kadry pracownicze mają wysokie wymagania w zakresie mobilności oraz oferowanych im możliwości pracy. Ponadto coraz częściej pojawiają się nowe sytuacje, które wymagają dedykowanego sprzętu dla obsługi wymagających graficznie aplikacji. — powiedział Paul Miller, wiceprezes w dziale marketingu konwergentnej infrastruktury centrów danych w HPE. — Nowe karty graficzne AMD FirePro S7100X, w jakie wyposażone są nasze serwery HPE ProLiant WS460C Gen9 zapewniają wysoką wydajność graficzną i szerokie możliwości wirtualizacji klientom, wśród których jest wielu zaawansowanych użytkowników i designerów. To nowe rozwiązanie pomaga nam zaoferować im większe możliwości poprzez akcelerowane graficznie środowisko VDI i zapewnić wysoką wydajność aplikacji, z których korzystają, i to na praktycznie każdym urządzeniu i w każdym miejscu podłączonym do sieci.”

Serwery HPE ProLiant WS460c Gen9 z kartami AMD FirePro S7100X są już dostępne. Więcej informacji na ten temat na stronie: www.hp.com .

Share this Post :

Comments are closed.