AMD osiągnęło dominującą pozycję na rynku rozwiązań Thin Client

Najnowsze urządzenia firmy HP potwierdzają dynamikę rozwoju tego rynku

Firma AMD ogłosiła dziś, że osiągnęła pozycję numer jeden pod względem udziałów w rynku rozwiązań Thin Client. Informacja ta bazuje na liczbie dostarczonych produktów na rynek, która wg wewnętrznych danych AMD z działów sprzedaży pozwoliła uzyskać 53% udziału w rynku.

AMD Embedded Solutions

Urządzenia Thin Client mają mało lub nie mają wcale wbudowanej pamięci masowej i często służą jako inteligentny terminal dla aplikacji funkcjonujących na serwerze czy w chmurze. Sprzęt z procesorami AMD Embedded Serii G to opłacalna propozycja dla infrastruktury korporacyjnej, która wykorzystuje zaawansowane graficznie aplikacje w pracy na jednym lub wielu ekranach. Najnowsze produkty firm HP, Fujitsu i Samsung potwierdzają, że procesory AMD APU zapewniają właściwe połączenie opłacalności z mocą potrzebną do obsługi danych, szyfrowania/deszyfrowania danych z centralnego serwera, a nawet kodowania/dekodowania sygnału wideo potrzebnego podczas telekonferencji i strumieniowania multimediów.

Procesory AMD Serii G SOC to idealne rozwiązanie do zastosowań Thin Client

Rozwiązania AMD dla systemów Thin Client zdobywają uznanie i udziały rynkowe z powodu coraz popularniejszego trendu przenoszenia infrastruktury komputerowej do chmur. Coraz częściej też urządzenia tego typu są wykorzystywane do bardziej złożonych i wymagających wyższej wydajności zadań. To w szczególności dotyczy sprzętu z procesorami x86 i zaawansowaną funkcjonalnie kartą graficzną. Fala innowacji na rynku wirtualizacji stanowisk roboczych stworzyła nowe możliwości dla wydajnych systemów Thin Client, które mogą już realizować wymagające zadania, w tym projektowanie wspomagane komputerowo (CAD) i modelowanie 3D. Klienci korzystają z tego rodzaju rozwiązań AMD w instytucjach finansowych, administracji rządowej, centrach telefonicznych, automatach, szpitalach, inteligentnych monitorach i innych systemach dla wielu użytkowników funkcjonujących w oparciu o wirtualizację.

Procesory AMD Serii G SoC są ponadto wyposażone w zaawansowane systemy bezpieczeństwa przewidziane dla korporacyjnych działów IT, dzięki którym możliwe jest bezpieczne połączenie na linii terminal-serwer. Pozwala to także na kontrolę i dopuszczanie wyłącznie oprogramowania zatwierdzonego przez daną organizację. Rozwiązania AMD obsługują też technologię zarządzania energią, która pomaga zapanować nad kosztami energii i wpływem na środowisko przez większe infrastruktury.

Share this Post :

Comments are closed.