AMD wznosi aplikacje dla systemów wbudowanych na nowy poziom dzięki nowym kartom graficznym

Karty graficzne AMD Embedded Radeon™ E9260 i E9550 zapewniają znakomitą grafikę, ulepszoną efektywność energetyczną oraz możliwości enkodowania i dekodowania wideo w 4K

Firma AMD (NASDAQ: AMD) zapowiedziała dziś wprowadzenie kart graficznych AMD Embedded Radeon™ E9260 i E9550, które będą pierwszymi wykorzystującymi rozwiązania z rodziny AMD Polaris. Karty te to idealne produkty do aplikacji wymagających bogatych możliwości multimedialnych oraz obsługi wideo w 4K w ramach ograniczonych energetycznie środowisk systemów wbudowanych. Wśród ich zastosowań znajdują się automaty do gier w kasynach, systemy digital signage, systemy telekonferencyjne 4K, interaktywne tablice cyfrowe, zaawansowane systemy do diagnostyki medycznej oraz oprzyrządowanie transportowe.

Rodzina Polaris wykorzystuje 14-nanometrowy proces FinFET, który zapewnia znaczący zysk w efektywności energetycznej w porównaniu z poprzednią generacją kart graficznych do systemów wbudowanych. Zapewniając moc obliczeniową na poziomie 5,8 TeraFlopsów w niższym niż 95-watowy profilu TDP te nowe karty graficzne oferują zaawansowane możliwości w obsłudze multimediów 4K oraz wsparcie dla nawet 6 wyświetlaczy w modelu E9550.

„Inżynierowie projektujący systemy wbudowane szukają możliwości do tego, żeby zaoferować użytkownikom jeszcze bardziej przekonujące doznania przy wykorzystaniu ekranów 4K i wysokiej rozdzielczości mediów. — powiedział Scott Aylor, wiceprezes i główny manager w AMD Enterprise Solutions. — Nowe karty graficzne AMD Embedded Radeon E9260 i E9550 oferują znakomitą efektywność energetyczną oraz wydajność w sam raz do systemów wymagających graficznie czy obliczeniowo. Są ponadto dostępne w różnych rodzajach, aby integracja w różnych formatach urządzeń była maksymalnie bezproblemowa.”

Fantastyczne doznania wizualne w połączeniu z niezwykłą energooszczędnością

14-nanometrowy proces produkcji FinFET i bezkompromisowe możliwości graficzno-obliczeniowe, które są cechą architektury Polaris, odróżniają karty graficzne AMD Embedded Radeon E9260 i E9550 od innych produktów w branży. Dzięki nim są to rozwiązania o unikalnym połączeniu wydajności, poboru energii i temperatur pracy, które ponadto oferują wierność w odwzorowaniu materiałów w rozdzielczości 4K poprzez obsługę enkodowania i dekodowania wideo przy wykorzystaniu standardów H.265 i H.264. AMD Embedded Radeon E9550 oferuje ponadto obsługę do sześciu wyświetlaczy pozwalając stworzyć systemy otaczające użytkownika obrazem ze wszystkich stron.

„AMD wprowadza swoją najnowszą technologię na rynek systemów wbudowanych za sprawą nowych kart graficznych AMD Embedded Radeon E9260 i E9550. — powiedział Jon Peddie, prezes Jon Peddie Research. — Będzie to korzystne dla wielu zastosowań, wśród których są zwłaszcza systemy digital signage, obrazowania medycznego czy automaty do kasyn, gdzie kluczowe jest połączenie świetnej grafiki z niskim zużyciem energii.”

Nowe karty graficzne zapewniają obsługę pełnej rozdzielczości 4K, obrazu 3D czy 360 pozwalając wykorzystującym je systemom stworzyć niezrównane środowisko wizualne oraz zaoferować im zaawansowane możliwości graficzne. Za sprawą obsługi Vulkan™ API możliwości te są dostępne na wielu platformach łącząc wysoką wydajność z efektywną współpracą z zastosowanym procesorem. Obsługa DirectX® 12 zapewnia z kolei wysoką wydajność, wysoką płynność i zredukowane opóźnienia. Karty graficzne z rodziny Polaris zostały zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom zaawansowanych aplikacji, które wykorzystują do maksimum możliwości graficzne, a przy tym zapewnić energooszczędność oraz możliwość konfiguracji działania w zależności od warunków termicznych przy konkurencyjnej wycenie.

Szczegóły o karcie graficznej AMD Embedded Radeon E9260:

 • Do 2,5 TeraFlopsa mocy obliczeniowej przy TDP niższym niż 50W
 • Obsługa pełnej rozdzielczości 4K oraz trybu 3D
 • Elastyczne możliwości konfiguracji systemów wieloekranowych
 • Następnej generacji silniki UVD i VCE zapewniające obsługę dekodowania i enkodowania w standardzie HEVC/H.265 oraz obsługę do pięciu wyjść wideo HDMI® 2.0 i/lub DisplayPort 1.3
 • 4 GB pamięci GDDR5 (magistrala 128-bitowa)
 • Dostępna w formie kart MXM i PCI Express®
 • 5-letni okres planowanego życia produktu
e9260mxm

AMD Embedded Radeon E9260

Szczegóły o AMD Embedded Radeon E9550

 • Do 5,8 TeraFlopsa mocy obliczeniowej przy TDP niższym niż 95W
 • Obsługa pełnej rozdzielczości 4K oraz trybu 3D
 • Elastyczne możliwości konfiguracji systemów wieloekranowych
 • Następnej generacji silniki UVD i VCE zapewniające obsługę dekodowania i enkodowania w standardzie HEVC/H.265 oraz obsługę do sześciu wyjść wideo HDMI® 2.0 i/lub DisplayPort 1.3
 • 8 GB pamięci GDDR5 (magistrala 256-bitowa)
 • Dostępna w formie kart MXM typu B
 • 3-letni okres planowanego życia produktu
e9550mxm

AMD Embedded Radeon E9550

 

Opinie partnerów:

Quixant

„Quixant wykorzystuje karty graficzne AMD Radeon od wielu lat, co pomaga zyskać nam przewagę wśród konkurencyjnych ofert. — powiedział Nick Jarmany, dyrektor generalny — Jesteśmy naprawdę podekscytowani wiedząc, jak te nowe produkty pozwalają osiągnąć wyższą wydajność zwiększając tym samym możliwości naszych systemów do gier. Nie ma żadnego innego dostawcy kart graficznych, na którego produktach moglibyśmy polegać chcąc pozostać w grze.”

TUL Corporation

„TUL Corporation od dawna współpracuje z AMD we wprowadzaniu kart Embedded Radeon na rynek i bardzo nas cieszy możliwość dodania modeli E9260 i E9550 do naszego rosnącego portfolio. — powiedział Ted Chen, dyrektor generalny — Przewaga wydajnościowa, energooszczędność i skalowalność najnowszych kart graficznych umożliwi naszym klientom tworzenie systemów oferujących jeszcze lepsze doznania i możliwości za sprawą zaawansowanych możliwości wyświetlania, obsługi rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej, a także bogatszych i bardziej interaktywnych multimediów.”

Dostępność

AMD Embedded Radeon E9260 będzie dostępny w październiku 2016, a model E9550 pojawi się przed końcem 2016 roku.

Share this Post :

Comments are closed.