element14 jest liderem w segmencie układów IoT z samodzielnym zasilaniem

Zestaw umożliwia pierwsze konsumenckie zastosowanie druku 3D i technologii pozyskiwania energii w układach IoT z samodzielnym zasilaniem

esdk_cmyk_300dpi_whtelement14 ma teraz w swojej ofercie zestaw projektowy przełączników EnOcean opracowany we współpracy z element14 i 3YOURMIND, portalem online dającym dostęp do profesjonalnych usług druku 3D.  Zestaw pozwala użytkownikom na tworzenie konfigurowalnych przełączników w oparciu o dane projektowe dostarczone przez EnOcean.

Zestaw projektowy przełączników EnOcean to elastyczne i niedrogie rozwiązanie gotowe do natychmiastowego użycia w układzie IoT.  Jest ono punktem wyjścia dla rewolucyjnej technologii wykorzystywanej w eksperymentach i tworzeniu prototypów przez nowatorów z branży i środowisko twórców.

Projekt wykorzystuje technologię pozyskiwania energii, co likwiduje wiele barier związanych z projektowaniem oraz stosowaniem i pozwala na szybkie wdrożenie koncepcji i technologii.  Technologia pozyskiwania energii wykorzystuje energię pochodzącą z ruchu, światła i temperatury w celu dostarczania energii z otoczenia do czujników i komunikatorów radiowych.

Stwarza to ogromne możliwości dla rynku twórców.  Zamiast tworzyć skomplikowane okablowanie wewnątrz konstrukcji, można umieścić urządzenie EnOcean z samodzielnym zasilaniem w istniejącej instalacji.  Zastosowanie przełącznika pozwala na elastyczne sterowanie oświetleniem w miejscach, w których nie ma kabli.  Przełączniki można w łatwy sposób dodawać tam, gdzie jest to potrzebne, np. obok łóżka. Współpraca z 3YOURMIND pozwala na bezproblemową integrację z końcowym projektem, dzięki czemu konstrukcja nie sprawia wrażenia wykonanej ręcznie.

Share this Post :

Comments are closed.