Nowa rodzina profesjonalnych kart graficznych Radeon Pro WX

AMD wdraża nową wizję i strategię dla profesjonalnych kart graficznych, które są siłą napędową „Sztuki robienia rzeczy niemożliwych”

W trakcie targów dla najlepszych twórców, designerów i inżynierów, firma AMD zaprezentowała nowe, potężne rozwiązania mające na celu spełnić współczesne wymagania profesjonalistów odpowiedzialnych za tworzenie treści i inżynierię – nową serię profesjonalnych kart graficznych  Radeon™ Pro WX. Ta nowa marka produktów, kierowana do 10 milionów profesjonalnych użytkowników jest częścią rodziny Polaris i zapewnia niezwykłe możliwości w nowej erze komputeryzacji.Seria Radeon Pro WX to pierwsze produkty z rodziny Polaris dla stacji roboczych.

Seria Radeon™ Pro WX to pierwsze produkty z rodziny Polaris dla stacji roboczych

Seria Radeon™ Pro WX to pierwsze produkty z rodziny Polaris dla stacji roboczych

Obecnie jesteśmy świadkami zmiany w podejściu w tworzeniu materiałów, co wynika z następujących uwarunkowań:

 • Wzrost znaczenia i liczby silników renderujących w czasie rzeczywistym (silniki dotychczas używane głównie w grach)
 • Pojawienie się wirtualnej rzeczywistości
 • Wzrost popularności nowych, niskopoziomowych API, takich jak DirectX®12 i Vulkan™
 • Tendencja do udostępniania otwartych narzędzi i aplikacji, czego najlepszym przykładem jest powstanie platformy Radeon Open Compute i dzisiejsza premiera rozwiązania Radeon ProRender

Nowe profesjonalne karty graficzne Radeon Pro Serii WX to rewolucja w szczególności dla profesjonalistów, którzy są przywiązani do otwartego, nie własnościowego oprogramowania oraz potrzebują wydajnego i funkcjonalnego sprzętu. Dzięki nowym rozwiązaniom Radeon Pro będą rzeczywiście zdolni do uprawiania „sztuki robienia rzeczy niemożliwych”. Profesjonalne karty graficzne Radeon Pro Serii WX zostały zaprojektowane zgodnie z najbardziej aktualnymi trendami w branży:

 • Radeon™ Pro WX 7100 jest przewidziany do wymagających zadań z zakresu inżynierii oraz obróbki multimediów i jest także rozwiązaniem AMD dla profesjonalistów tworzących materiały VR[i] – w cenie poniżej 1000 USD
 • Radeon™ Pro WX 5100 to idealne rozwiązanie do tworzenia nowych produktów zwłaszcza w bliskiej erze projektowania w oparciu o silniki renderujące gier
 • Radeon™ Pro WX 4100 to znakomita wydajność w karcie graficznej o połowie standardowej wysokości zapewniając wreszcie średniej klasy wydajność potrzebną profesjonalistom CAD w rozmiarze typowym dla rozwiązań SFF (Small Form Factor).

Spodziewana dostępność tych produktów jest przewidziana na 4 kwartał 2016 roku.

Radeon Pro WX 7100

Radeon Pro WX 7100

„Długo i dokładnie przyglądaliśmy się branży stacji roboczych i zdecydowaliśmy się skoncentrować na tym, co można zdefiniować jako „sztuka robienia rzeczy niemożliwych”. Radeon Pro reprezentuje potężną alternatywę dla starego sposobu tworzenia oferując obok własnościowych rozwiązań otwarte odpowiedniki oraz obok zamkniętych ekosystemów większą możliwość wyboru i elastyczność. — powiedział Raja Koduri, starszy wiceprezes i główny architekt w Radeon Technologies Group w AMD — Gdy zainwestujesz w karty graficzne z rodziny Radeon Pro inwestujesz nie tylko w produkt, ale w całościowe podejście do projektowania i tworzenia treści. Radeon Pro daje użytkownikom pełną kontrolę nad pracą i jej losami, ponieważ zapewnia korzyści w całym ekosystemie i możliwość „robienia rzeczy niemożliwych” bez własnościowych narzędzi narzucających sposób, w jaki praktykuje się rzemiosło.”

„Wraz z kartami graficznymi Radeon Pro firma AMD zaprezentowała jasną strategię na „demokratyzację” branży twórców. — powiedział Jon Peddie, prezes i założyciel Jon Peddie Research. — Oferując bardzo wydajny sprzęt graficzny i wykorzystując najlepsze otwarte oprogramowanie stworzone nie tylko przez AMD ale i innych deweloperów na całym świecie, AMD skutecznie buduje wielki ekosystem mający na celu sprostać wielu dużym wyzwaniom, jakie stoją przed twórcami aplikacji graficznych.”

Nowe karty graficzne Radeon™ Pro Serii WX to zwiastun tej nadchodzącej ery cyfrowego tworzenia, który zaprojektowano dla profesjonalistów i tych, którzy przesuwają granice poznania w nauce, technologii i inżynierii. Dzięki nim profesjonalni użytkownicy otrzymują dostęp do:

 • Produktów zaprojektowanych przez AMD z wykorzystaniem najwyższej jakości komponentów oraz materiałów
 • Całodobowe wsparcie techniczne VIP, które jest zobowiązane odpowiadać w ciągu maksymalnie 5 minut
 • 3-letnia ograniczona gwarancja oraz bezpłatna, 7-letnia rozszerzona gwarancja
 • Optymalizacje dla szerokiego spektrum aplikacji profesjonalnych
 • Solidna wydajność i niezawodność w ekstremalnych warunkach

Nowe karty graficzne Radeon Pro Serii WX są częścią rodziny Polaris i tym samym korzystają najnowszych ulepszeń 4. generacji architektury Graphics Core Next, pozwalają na bezkompromisowe kodowanie i dekodowanie wideo w 4K dzięki obsłudze standardów HEVC[ii] i VP9, oraz obsługują następnej generacji ekrany poprzez DisplayPort 1.4-HDR[iii] i HDMI™ 2.0 – wszystko to w układzie wyprodukowanym z użyciem 14-nanometrowego procesu FinFET. Co ważne, te profesjonalne rozwiązania graficzne są w pełni kompatybilne z otwartym oprogramowaniem dostępnym w ramach inicjatywy GPUOpen.

„Profesjonalne karty graficzne przygotowane przez Radeon Technologies Group pomagają naszym klientom tworzyć złożone projekty wymagające najwyższej wydajności. — powiedział Josh Peterson, wiceprezes w dziale Zarządzania Produktem Stacji Roboczych w HP Inc. — Znamy klientów naszych stacji roboczych i możemy w pełni polegać na kartach graficznych AMD FirePro™ gdy szukamy wydajnych i niezawodnych rozwiązań dla naszych stacji roboczych HP Z. Czekamy z niecierpliwością na moment, w którym będziemy mogli zaoferować karty graficzne Radeon Pro.”

 

[i] In AMD internal testing, this card exceeded the minimum requirements of the SteamVR test.

[ii] HDR content requires that the system be configured with a fully HDR-ready content chain, including: graphics card, monitor/TV, graphics driver and application. Video content must be graded in HDR and viewed with an HDR-ready player. Windowed mode content requires operating system support.

[iii] HEVC acceleration is subject to inclusion/installation of compatible HEVC players.

Share this Post :

Comments are closed.