Zyxel prezentuje najnowsze przełączniki PoE do zewnętrznych instalacji przemysłowych

Odporne i kompaktowe przełączniki PoE o szerokim zakresie temperatury pracy

Zyxel prezentuje 5 i 12 portowe zarządzalne i niezarządzalne przełączniki PoE bez wentylatorów (seria RGS), zaprojektowane z myślą o wymagających zewnętrznych instalacjach sieciowych.

zyxel

Dedykowane do zastosowań zewnętrznych

Do szerokiej i kompleksowej oferty komercyjnych produktów Zyxel dołącza seria RGS, która powstała z myślą o instalacjach w zewnętrznych skrzynkach montażowych dedykowanych do monitoringu IP lub innych wdrożeń w niekorzystnych warunkach, wymagających ogrzewania, odporności na kurz, z możliwymi zakłóceniami elektromagnetycznymi oraz wyładowaniami elektrycznymi.

Seria RGS obsługuje szeroki zakres temperatur (-40°C do 75°C) i posiada certyfikaty IP30[1] oraz EMC[2]. Konstrukcja bez wentylatorów gwarantuje doskonałą kontrolę oraz ochronę termiczną. Urządzenia można instalować w różnych wariantach na szynie DIN, na ścianie lub w skrzynkach montażowych o najbardziej ograniczonej przestrzeni.

Nieprzerwana komunikacja 24/7

Jeśli system monitorowania nie działa poprawnie, bezpieczeństwo sieci jest zagrożone. Seria RGS została wyposażona w dwa wejścia zasilania i dzięki temu zapewnia większą stabilność sieci. Jeśli jedno źródło zasilania ulegnie awarii, drugie podtrzyma pracę sieci i zapewni ciągłość jej funkcjonowania. Model RGS200-12P posiada obsługę połączeń redundantnych RING oraz wyposażony został w technologię szybkiego i automatycznego wykrywania połączeń. Dzięki temu w przypadku dowolnego błędu sieci RGS200-12P przywróci normalną pracę w czasie krótszym niż 20 milisekund.

Więcej możliwości przy niższej inwestycji

W przypadku rozległych obszarów lub instalacji monitoringu ulicznego, przesyłanie danych i zasilania na dalekim dystansie może być bardzo kosztowne. Dzięki obsłudze modułów światłowodowych seria RGS może zwiększyć zasięg sieci do oddalonych punktów nawet o 40 kilometrów. Redukcję kosztów okablowania gwarantuje obsługa technologii PoE. Seria RGS obsługuje funkcje PoE+ z wysokim budżetem zasilania o mocy 120W lub 240W i umożliwia zasilanie najbardziej wymagających urządzeń PoE.

Seria RGS to profesjonalna linia produktów klasy przemysłowej, która łączy funkcjonalność modeli zarządzalnych i niezarządzalnych, dedykowana jest do wdrożeń zewnętrznych o dowolnej skali, a w szczególności do instalacji systemów zabezpieczających, monitoringu miejskiego opartego na komunikacji IP oraz w zakładach produkcyjnych obejmujących wiele oddziałów – komentuje Maciej Hukowski, VAR Account Manager Zyxel Communications

Seria RGS to dwa modele: zarządzalny 12 portowy RGS200-12P oraz niezarządzalny 5 portowy RGS100-5P. Zyxel posiada kompleksowe portfolio zarządzalnych i niezarządzalnych przełączników sieciowych dedykowanych do małych i średnich firm oraz sektorów usług publicznych, szkół i wielu innych obszarów na całym świecie, w których najważniejsza jest niezawodność sieci. Więcej informacji na temat serii RGS, znajduje się tutaj.

Share this Post :

Comments are closed.