ZyXEL prezentuje nową bramę VPN Firewall dla małych firm i biur

ZyXEL Communications, globalny lider sieciowej technologii szerokopasmowej, prezentuje najnowszą serię bram VPN firewall. Model USG20W-VPN, zaprojektowany z myślą o mniejszych firmach, oferuje wysoką prędkość połączeń oraz ochronę przed atakami hakerskimi. Wirtualna sieć prywatna (VPN) umożliwia pracownikom bezpieczny dostęp do zasobów firmy z dowolnej lokalizacji zdalnej i wpływa na wzrost mobilności oraz produktywności.

zyxel

Bezpieczeństwo sieci firmowej

Ponieważ współczesny biznes staje się coraz bardziej mobilny, właściciele i pracownicy często potrzebują dostępu do zasobów firmy przebywając poza biurem. Komunikacja z firmową siecią z poziomu publicznego internetu może narazić firmę na dużą ilość ataków cybernetycznych.

Zaprojektowany do bezpiecznego udostępniania połączeń w firmie, ZyXEL USG20W-VPN to w pełni funkcjonalna zapora sieciowa VPN ze statyczną inspekcją pakietów (SPI) i obsługą hybrydowego mechanizmu VPN (IPSec/SSL/L2TP). USG20W-VPN wykorzystuje bezpieczny i certyfikowany algorytm (SHA-2), czyli mocniejszą wersję autoryzacji SHA-1. Dodatkowo urządzenie zapewnia większe bezpieczeństwo połączeń VPN w nowoczesnych środowiskach sieciowych. Obsługa ponad 75% światowych stron internetowych oraz przeglądarek takich jak IE, Firefox i Chrome*, teraz potwierdzona certyfikatem SHA-2 gwarantuje, że ruch sieciowy w twojej sieci nie będzie narażony na ataki hakerskie.

W biznesie konieczność powtarzania czynności konfiguracyjnych to niepotrzebna strata czasu. Brama USG20W-VPN posiada funkcję automatycznego wykrywania, która umożliwia podłączonym komputerom** uzyskiwanie ustawień VPN, dzięki czemu uzyskiwanie połączenia VPN jest szybkie i wygodne.

Gwarancja stałej dostępności usług

Sieci firmowe muszą działać przez cały czas i nawet krótkie awarie są niedopuszczalne. Seria  USG20W-VPN obsługuje podwójny interfejs WAN (SFP i Ethernet) i umożliwia użytkownikom wykorzystanie alternatywnego połączenia jako zapasowe lub do równoważenia obciążenia, co gwarantuje stałą dostępność usług. Model bezprzewodowy USG20W-VPN wyposażony został w technologię 802.11ac, dzięki czemu umożliwia redukcję kosztów wynikającą z braku konieczności stosowania dodatkowych urządzeń bezprzewodowych.

Kompleksowa oferta usług oraz urządzeń zabezpieczających marki ZyXEL to wynik 16- letniego doświadczenia i testów przeprowadzanych przez laboratorium ICSA. Informacje dotyczące bezpieczeństwa ze strony ZyXEL OneSecurity.com i z portalu myZyXEL.com umożliwiają zapoznanie się z najnowszymi alertami bezpieczeństwa oraz oferują porady, tutoriale, usługi i wiele więcej.

Share this Post :

Comments are closed.